flash

Rychlý kontakt:

Nové byty Ostrava s.r.o.
Heřmánková 857/1, 713 00 Ostrava-Heřmanice, Česká republika

e-mail: prodej@novebytyostrava.cz
tel.: +420 724 511 589
GPS: 49°51'34.721" N, 18°19'9.735" ENové byty Ostrava na facebook.com

Tiskové zprávy

Zde nabízíme informace z tisku a jiných médií, které se týkají developerských projektů.

2.12.2009 - Ostrava konečně napojena na dálnici!

zdroj: Statutární město Ostrava!!!
Středa 25. listopadu 2009 se stala historickým okamžikem pro Ostravu a celý Moravskoslezský kraj. Od tohoto data je třetí největší město Česka napojeno na celostátní dálniční síť. Ředitelství silnic a dálnic ČR totiž otevřelo dva dálniční úseky z Bělotína přes Hladké Životice do Bílovce v celkové délce 30 km.

Stavba z Hladkých Životic do Bílovce (12 km) byla zprovozněna kompletní. Stavba z Bělotína do Hladkých Životic (18 km) pouze jako jedna polovina dálnice, ovšem ve čtyřpruhovém uspořádání. Tato část dálnice bude v plném rozsahu otevřena v srpnu 2010. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR, finanční prostředky poskytl Státní fond dopravní infrastruktury.

Uvedené stavby mají velký význam nejen pro řidiče cestující z Prahy, Brna či Olomouce do Ostravy a okolí, ale jejich zprovozněním dochází k výrazným dopravním změnám v celém Moravskoslezském kraji. Z mezinárodního hlediska je dálnice do Ostravy významná jak pro již uvedený tranzit v ose západ-východ, tak i pro směr sever-jih, tedy propojení Polska a Rakouska, protože na hranici Česko/Polsko bude dálnice D1 propojena s polskou dálnici A1, směr Katovice.

Nová dálnice nejen zkrátí dobu jízdy z Olomouce do Ostravy na 40 minut, ale je rovněž předpokladem ke zlepšení ekonomické situace kraje i jeho obyvatel. Dobrá dopravní dostupnost je totiž jedním z kritérií při rozhodování investorů, kde začnou podnikat a díky D1 se Ostravsko stane pro investory mnohem atraktivnější.

V rámci otevření posledního úseku D1, který napojil Ostravu na dálniční síť, byla 25. listopadu uvedena do provozu také Silnice I/47, tzv. Severní spoj I. etapa. Slavnostního otevření se mimo jiné zúčastnili náměstci primátora Ostravy RNDr. Lukáš Ženatý, Ph.D. a Vojtěch Mynář.

Dálniční přivaděč Severní spoj je součástí dopravního systému města Ostravy. Jedná se o nové komunikační propojení dálnice s Mariánskohorskou ulicí, které odlehčí přetížené Opavské ulici (sil. II/479) ve vztahu ze západní části Ostravy (Poruba, Martinov, Třebovice) do centra Ostravy. Stavba měří 1,2 km.

Po otevření nových úseků dálnice D1 tuzemská síť dálnic a rychlostních silnic měří 1109 kilometrů.
Otevření dálnice Otevření dálnice

Zpět na tiskové zprávy