flash

Rychlý kontakt:

Nové byty Ostrava s.r.o.
Heřmánková 857/1, 713 00 Ostrava-Heřmanice, Česká republika

e-mail: prodej@novebytyostrava.cz
tel.: +420 724 511 589
GPS: 49°51'34.721" N, 18°19'9.735" ENové byty Ostrava na facebook.com

Tiskové zprávy

Zde nabízíme informace z tisku a jiných médií, které se týkají developerských projektů.

20.10.2009 - Byty v Česku přestaly zlevňovat. Kromě Prahy

zdroj: Seznam.cz
Ceny bytů v České republice začaly po dlouhé době mírně růst, zatím však pouze v mimopražských regionech. Zastavil se pokles z letošního prvního pololetí. Od července do září se ve srovnání s předchozím čtvrtletím nabídkové ceny bytů zvýšily o půl procenta. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Dnes 9:53 - Praha (Aktualizováno: 10:22)

V regionech mimo Prahu rostly ceny bytů o 2,1 procenta. V Praze ale byty dál zlevňovaly, a to o 1,4 procenta.

"Ceny nemovitostí se po poklesu v průběhu posledních zhruba 12 měsíců již víceméně stabilizovaly a na trh se postupně začínají vracet kupující, kteří nákupy doposud odkládali v očekávání dalšího poklesu," řekl analytik mezinárodní poradenské společnosti King Sturge Ondřej Novotný.

"Pro příští rok očekáváme spíše stagnaci cen, případně její mírnou korekci směrem nahoru. analytik Ondřej Novotný"

Z hlediska srovnání nabídkových cen bytů s průměrem roku 2005 je v celé republice průměrná hodnota bydlení podle statistiků o 56,5 procenta vyšší.

V metropoli je bydlení proti roku 2005 v průměru dražší o 43,2 procenta, v mimopražských krajích o 69,7 procenta.

Nejvíc spadly ceny panelákových bytů

Nejvýraznější pokles nastal podle analytika u bytů v panelových domech, které v závislosti na lokalitě zlevnily až o 20 procent. U kvalitních bytů v cihlových domech a dobrých lokalitách cena spadla maximálně o desetinu.

Výsledky třetího čtvrtletí ale ještě nemusejí znamenat začátek výraznějšího zdražování bytů. "Pro příští rok očekáváme spíše stagnaci cen, případně její mírnou korekci směrem nahoru v řádu nula až pět procent. Postupný růst cen rezidenčních nemovitostí by mohl nastat až od roku 2011, ovšem již ne takovým tempem, jak tomu bylo v předešlých třech letech," uvedl Novotný.

Zpět na tiskové zprávy