flash

Rychlý kontakt:

Nové byty Ostrava s.r.o.
Heřmánková 857/1, 713 00 Ostrava-Heřmanice, Česká republika

e-mail: prodej@novebytyostrava.cz
tel.: +420 724 511 589
GPS: 49°51'34.721" N, 18°19'9.735" ENové byty Ostrava na facebook.com

Tiskové zprávy

Zde nabízíme informace z tisku a jiných médií, které se týkají developerských projektů.

1.9. 2009 - Slovo starosty

zdroj: Slezskoostravské noviny (http://www.slezska.cz/son/2009_08.pdf)
Vážení a milí čtenáři, spoluobčané celé Slezské Ostravy, léto se pomalu blíží ke kulminačnímu bodu a nelze říci, že by byla na Slezské Ostravě okurková sezóna, i když i nás trošku dusí celosvětová krize. To se samozřejmě odráží v uvážlivém financování veškerých akcí, které buď probíhají, anebo budou probíhat ve Slezské Ostravě ještě v letošním roce. Mám takový zvyk, že vždy na konci týdne si projedu křížem krážem celou Slezskou Ostravu od Antošovic přes Koblov, Hrušov, Heřmanice, Slezkou, Muglinov, Kunčičky až na samý konec Kunčic. Dovolím si trošku bilancovat, trošku se pochválit a trošku předvídat, co jsme udělali, co děláme a co ještě chceme v tomto roce zásadního pro rozvoj našeho městského obvodu udělat. V Antošovicích na mě září nová střecha místního kostela, za což chválím pana faráře ze Šilhéřovic stejně jako za to, že se dobře stará o své farníky. V Koblově u školy se zase dostavuje občany toužebně očekávané hřiště, které zcela určitě přispěje k rozvoji rekreačního sportu nejen pro místní Koblováky. Doufám, že se mi podaří potěšit i občany místní části Koblova na Tabulkách, kterým jsme slíbili postavit chodník mezi rodinnými domky k autobusové zastávce.

V Hrušově chceme lidem, kteří mají děti, trošičku zpříjemnit využití volného času. Jednáme proto s majitelem asfaltové plochy kolem domů na Plechanovově ulici o možností pronájmu, abychom zde mohli vybudovat hřiště s brankami a dalšími sportovními prvky. Samostatnou kapitolou je i úprava okolí kostela v Hrušově, kterému se plně věnuje místní farář, za což mu rovněž děkuji. Snad se mi splní i mé zbožné přání a najdeme v rozpočtu trošku peněz, abychom opravili i dům lékařek na okraji Riegrovy ulice. Tím by se nesmírně zkulturnilo prostředí bývalého centra Hrušova.

V Muglinově pokračuje oprava školy na Pěší ulici, blýská se i na lepší časy s možnou výstavbou supermarketu v okolí kulturního domu, neboť se objevil potencionální investor, který zkoumá možnosti postavení supermarketu Billa.

Jedu-li dále, nemohu jinak, než pochválit ředitele gymnázia za zářící novou fasádu a ostravské vodárny za pokračující opravu obou dominant vodárenských věží na Hladnově. Mrzí mě naopak pozastavení stavby 24bytového domu na Hladnovské ulici za Penny marketem, kde asi zasáhla investora finanční krize. Ale to už zabočuji pomalu směrem na Heřmanice a opět jsem smutný, protože Kotalovu ulici, kterou nepřetržitě čistíme od skládek, zase někdo „navštívil“ a zbavil se nepovoleně svého odpadu. Novotou září 137 bytových jednotek na kopci zvaném Odporovec v Heřmanicích. I zde ale krize zpomalila prodej, což mě mrzí, protože jsem toto sídlišťátko sám navštívil a jeho výstavbu považuji za nejzařilejší ve Slezské Ostravě. I tady nám ale chybí občanská vybavenost, a proto usilovně jednáme o možné výstavbě marketu na křižovatce ulic Orlovská - Kubínova, který by sloužil zcela určitě občanům celých Heřmanic. Obsazeno je již zhruba 10 z 28 spojených moderních rodinných domků na ulicích Slávky Budínové, kastelána Heřmana a Bořivoje Čelovského. S radostí sleduji také výstavbu nových solitérních rodinných domků v Heřmanicích a přemýšlím, kdy se zde opravdu podaří rozjet nová kanalizace.

Vracím se na Slezkou Ostravu a všechna parkoviště před zoologickou zahradou praskají ve švech. Vždyť je krásné počasí, a tak se proudy lidí s dětmi hrnou do ZOO, zmrzlinářka nestačí obsluhovat a u jejího stánku se vytváří dlouhatánská fronta. Pokračuji směrem k radnici opravenou Keltičkovou ulicí a vidím turisty, kteří fotografují radnici, tank a jdou po žluté turistické značce nahoru - asi k haldě Ema. Sjíždím Těšínskou ulicí směrem na Kunčičky. Kolem hradu je čisto a krásně pokoseno. Pejíždím Zárubek – i tady panuje klidná atmosféra. Všude je čisto, ale to už dojíždím do Kunčiček. Lihovarská ulice naproti domům RPG mě vítá skládkami odpadů, a starého nábytku. Také na ulicích Výhradní, Pstruží atd. je nepořádek, papíry… Opět je mi smutno. Zavedli jsme institut veřejné služby, zaměstnáváme dnes a denně ve všední dny až třicet občanů na úklid, ale jak je vidět, v této lokalitě to asi všude nestačí, i když naopak v jiných ulicích Kunčiček i Kunčic panuje vzorný pořádek.

Končím okružní jízdu a vracím se domů. V hlavě se mi rodí moře nápadů co bychom měli ještě udělat, ale moje druhé já se mě ptá: „A kde na to vezmeš peníze?“ Ale to první já mi říká: „Nevěš hlavu, bojuj, snaž se, urguj na městě, pros, piš projekty, sleduj operační programy, granty, však ono něco vyjde!“ A o tom to je.

Vážení čtenáři, chci a budu se snažit udělat maximum pro to, aby se nám zde na Slezské žilo dobře. Vím, že jsem zde nevyjmenoval vše, co se ještě letos začalo a co se ještě letos udělá, je to jen průřez toho, co mi momentálně vyvstalo v mé mysli. Ale od toho jsou naše noviny, abychom se v nich s vámi podělili o další informace třeba už příště.

Váš starosta
Ing. Antonín Maštalí

Zpět na tiskové zprávy