flash

Rychlý kontakt:

Nové byty Ostrava s.r.o.
Heřmánková 857/1, 713 00 Ostrava-Heřmanice, Česká republika

e-mail: prodej@novebytyostrava.cz
tel.: +420 724 511 589
GPS: 49°51'34.721" N, 18°19'9.735" ENové byty Ostrava na facebook.com

Tiskové zprávy

Zde nabízíme informace z tisku a jiných médií, které se týkají developerských projektů.

27.8.2009 - Nová hypoteční služba

zdroj: deník Právo - úterý 25. srpna 2009 - (KIL) - Nemovitosti - str. 12
Český Honza chce pomoci oživit domácí trh půjček na bydlení

Banky v obavě před ztrátami z prohlubující se finanční a hospodářské krize zvyšují úrokové sazby a zpřísňují podmínky pro udělení hypoték.

Potenciální zájemci o stavební úvěry se zase v nejistotě svých budoucích příjmů bojí zadlužovat. Výsledkem je propad hypotečních obchodů, které v červenci poklesly na polovinu objemu ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Navíc podmínky jednotlivých finančních ústavů se výrazně liší a zhodnotit jejich reálnou hodnotu je pro nezasvěceného dost složité.

Kromě úrokových sazeb si totiž banky účtují i nejrůznější poplatky za uzavření úvěru, vedení účtu, odhad zastavené nemovitosti a pojištění schopnosti splácet, takže samotná výše úrokových sazeb o celkových nákladech na hypotéku příliš nevypovídá. S nápadem na oživení hypotečního trhu přišel šéf realitního tržiště bezrealitky.cz Jakub Havrlant, který minulý týden zprovoznil na internetu novou finanční službu s názvem, který odkazuje na zdravý selský rozum pohádkového chasníka - www.honzovahypoteka.cz.

Na uvedeném hypotečním tržišti jsou zastoupeny všechny významnější banky, které poskytují hypoteční úvěry a úvěry ze stavebního spoření.

„Zákazník zadává poptávku anonymně a transakci si řídí sám, protože nabídky makléřů si vybere ze svého klientského účtu na serveru, a odpoví jen na ty, které mu vyhovují. Nabídky přijdou do čtyřiadvaceti hodin v jednotných přehledných tabulkách, které umožní srovnání podle vybraného parametru; jejich počet je nastaven na maximálně patnáct. Na každou poptávku reagují „živí“ makléři z různých bank, kteří soutěží o zájem poptávajícího, což vytváří tržní prostředí a tlačí ceny hypoték na minimum. Lze tak snadno, zdarma a nezávazně získat přehled o nabídce hypotečního financování,“ vysvětluje obchodní ředitel serveru Jiří Paták.
Finanční ústavy reprezentuje podle Patákových slov v současnosti 130 hypotečních makléřů a pracovníků bank, do budoucna by jejich počet měl vzrůst až na pět set. Honzova hypotéka nabízí i refinancování hypotečních úvěrů nebo konsolidaci dluhu. Služba je pro uživatele bezplatná, společnost generuje zisk od makléřů, kteří obchod uzavřou.

Zpět na tiskové zprávy