flash

Rychlý kontakt:

Nové byty Ostrava s.r.o.
Heřmánková 857/1, 713 00 Ostrava-Heřmanice, Česká republika

e-mail: prodej@novebytyostrava.cz
tel.: +420 724 511 589
GPS: 49°51'34.721" N, 18°19'9.735" ENové byty Ostrava na facebook.com

Tiskové zprávy

Zde nabízíme informace z tisku a jiných médií, které se týkají developerských projektů.

20.7. 2009 - Byty v Heřmanicích jsou opravdovým lákadlem

zdroj: Slezskoostravské noviny (http://www.slezska.cz/son/2009_07.pdf) článek ke stažení, strana 2.
HEŘMANICE/ Výstavba bytových domů na Kubínově ulici v Heřmanicích začala na jaře roku 2007. Areál byl zkolaudován v květnu letošního roku. Bydlení je jako stvořené pro mladé rodiny i starší, kteří preferují bydlení v klidném prostředí a zároveň jsou téměř v centru Ostravy.

Městská část Slezská Ostrava tímto bytovým komplexem získala moderní residenční čtvrt s možností dalšího rozšíření bydlení v lokalitě Heřmanice. V rámci výstavby bylo postaveno 15 bytových domů na pozemku o rozloze cca 3,2 ha. Ve dvanácti bytových domech je po osmi bytech, ve třech domech je dvanáct bytů, tedy celkem 132 bytových jednotek. Pod každým domem se nachází čtyři samostatné garáže s vraty na dálkové ovládání a vstupem do domu, k bytům je pak přidělen i sklepní box. V každém domě jsou v přízemí dva byty, které mají vstup z terasy přímo na zatravněnou zahrádku, která je součástí daného bytu. Pokud jde o velikost bytů, zájemci si mohou vybrat od 1+kk až po 4+1mezonet v rozmezí 30 až 130 m2 obytné plochy. Součástí každého bytu jsou terasy a balkony.

„Domy jsou navrženy s ohledem na úspornou energetickou bilanci,“ říká ředitel společnosti Nové byty Ostrava ing. Radim Žebrák s tím, že francouzská okna i další výplně ve fasádě zaručují dostatek přirozeného oslunění. „Ne však tolik, aby docházelo ke zbytečnému přehřívání objektu či únikům tepelné energie. Ke každému bytu je přidělena buď garáž nebo kryté či nekryté parkovací stání, další parkovací stání jsou určena pro návštěvy a invalidy,“ dodává. Za zmínku určitě stojí, že každý byt má ve standardním vybavení obklady, dlažby, plovoucí podlahy, vnitřní obložkové zárubně s dveřmi, dřevěná eurookna a předměty sanitárního vybavení. Ve vybavení bytu je i plynový kotel zn. BAXI. Areál napojen na multifunkční telekomunikační síť umožňující datové hlasové a TV služby v každém bytě.

Jedná se o rezidenční bydlení v klidové zóně u lesa. Přímo u pozemku je ale zastávka trolejbusu, v dosahu je škola, školka, zdravotnické zařízení, Penymarket a zoo. Do centra Ostravy je to trolejbusem asi 15 min, autem 5 minut. Areál má rychlou dostupnost napojení na budovanou dálnici D1. Celý bytový komplex je oplocen, pocit klidové zóny dokreslují provedené sadové úpravy a zatravnění ploch.

Jednotlivé byty jsou prodávány do osobního vlastnictví. „Naše společnost vyřizuje zdarma pro potencionální klienty zvýhodněné hypotéky u Hypotéční banky na pobočce v Ostravě až do výše 100% ceny bytu. Dále vycházíme vstříc klientům, kteří nemají potřebnou finanční hotovost a momentálně nedosáhnou ani na hypoteční úvěr tak, že si mohou vybraný byt s předkupním právem pronajmout, nejdéle do 30. 4. 2010, přičemž splácí měsíčně pouze nájem s inkasem a kdykoliv mu to jeho finanční situace dovolí, byt si odkoupí a od kupní ceny se mu odečtou všechny nájemní splátky. Získává tak i vyšší bonitu při vyřizování hypotéky, protože už má uhrazenou část kupní ceny,“ dodává Žebrák. (sy)

Zpět na tiskové zprávy