flash

Rychlý kontakt:

Nové byty Ostrava s.r.o.
Heřmánková 857/1, 713 00 Ostrava-Heřmanice, Česká republika

e-mail: prodej@novebytyostrava.cz
tel.: +420 724 511 589
GPS: 49°51'34.721" N, 18°19'9.735" ENové byty Ostrava na facebook.com

Tiskové zprávy

Zde nabízíme informace z tisku a jiných médií, které se týkají developerských projektů.

11.08.2009 - Zájem lidí o koupi bydlení mírně roste

zdroj: deník Právo - úterý 11. srpna 2009 - (KIL) - Nemovitosti - str. 13
S ředitelkou webového portálu „Kde chci bydlet“ Janou Hrabětovou o možnostech hledání bytu přes internet

* Realitních portálů je na internetu celá řada, čím je ten váš specifický?
Stránky www.kdechcibydlet.cz jsme od počátku budovali s myšlenkou vystavět portál, jehož nabídka bude neustále aktuální. V rámci portálu nabízíme výhradně nové byty a rodinné domy stavěné v rámci developerských rezidenčních projektů s propojením na webové stránky projektu, developera i prodejce. Navíc u každého projektu jsou zobrazeny volné či rezervované byty. Pro zajištění aktualizace máme své vlastní oddělení, které sleduje stránky developerů a prodejců, případně developeři nám sami zasílají ceníky a informace o aktuálním stavu, takže v okamžiku, kdy byt je prodán, mizí z naší databáze. Hledá-li někdo například 2+kk v Praze 5, objeví se mu aktuálně volné či rezervované byty. Portál však nabízí i řadu doplňkových funkcí, což jsou služby klientům – odkazy na různé realitní kanceláře, developery, právníky i daňové poradce, ale i interiérové firmy.

* Komu je váš server určen především?
Zájemcům o nové bydlení. Slouží však i developerům, protože je efektivním nástrojem nabídky. Především je to ale zdroj informací pro lidi, kteří shánějí nové bydlení. V praxi to vypadá tak, že si zadáte cenu a velikost bytu v požadovaném regionu a „vyjedou“ vám všechny aktuálně nabízené byty či domy. Kliknutím je možné si jednotlivé nabídky „rozbalit“ a porovnat je včetně půdorysu místností s již nalezenými. Je tam i mapka oblasti, v níž se projekt nachází, popis projektu a informace o developerovi. Každý projekt je tak podrobně popsán na šesti záložkách.

* Na realitním trhu se pohybujete zhruba dva roky. V čem se za tu dobu vaše služby změnily?
Zejména v tom, že neustále rozšiřujeme množství informací. Začínali jsme především jako vyhledávač nových nemovitostí. Postupně však přidáváme další rubriky. K nejnavštěvovanějším patří aktuality – zprávy z realitního trhu, kde mimo jiné zveřejňujeme aktuální informace o stavu výstavby jednotlivých projektů. Hodně navštěvované jsou adresáře, které jsou přehledně seřazené. Od jara letošního roku vydáváme jako novinku pro milovníky tištěných periodik i katalog KDE CHCI BYDLET, který je zhuštěnou verzí našeho portálu.

* Z kolika nemovitostí si může zájemce na vašem serveru vybrat?
V současnosti nabízíme 3427 nemovitostí. Tím, že denně nabídku aktualizujeme, vyřazujeme prodané objekty a přidáváme nové, se tento počet neustále mění. V průměru se ale naše nabídka pohybuje od tří do tří a půl tisíce nemovitostí. Vzdor negativním zprávám o situaci na trhu nemovitostí se v posledním měsíci oživil zájem lidí o koupi bydlení. Přitom v první polovině roku jsme zaznamenali zhruba třetinový pokles ve srovnání s loňským rokem.

* Vezmeme-li to v konkrétních číslech, kolik se přibližně přes váš portál prodá bytů?
Průměrně se z nabídky na našich stránkách prodávalo kolem 120 bytů měsíčně. Nehovořím o rezervacích, ale o uskutečněných prodejích. Toto množství se v uplynulém pololetí snížilo zhruba o jednu třetinu a teď se to pomalu zase začíná vracet zpátky.

* V jaké fázi se k vám nabídka dostává – ve fázi developerského záměru anebo až po dokončení hrubé stavby a prohlášení vlastníka?
Nabídka se k nám většinou dostává ve chvíli, kdy developer zahájí prodej. To může být už v okamžiku, kdy získá stavební povolení a má vše připraveno k zahájení stavby. Pro umístění nabídky do portálu totiž potřebujeme znát nejenom základní popis projektu, ale i přesný popis každého jednotlivého bytu – jak je velký, jaké má příslušenství, jak je vybaven. Teprve pak ho můžeme zalistovat. Jiné projekty se k nám dostanou v průběhu výstavby či až po dokončení hrubé stavby. To záleží na strategii toho kterého developera. Některé nemovitosti se v nabídce objeví až ve fázi, kdy se developerovi takzvaně zasekne prodej a on se rozhodne rozšířit spektrum médií, jejichž prostřednictvím svoji nabídku komunikuje. Takže celkově je to velice různorodé.

* Kdo platí za služby poskytované vaším serverem? Zájemce o bydlení, nebo nabízející developer?
Platí inzerent, to znamená developer nebo realitní agentura, která si prezentaci objednala. Je to totéž, jako při podání inzerátu do tištěného média. Snažíme se přesvědčit developery, aby nám udávali ceny včetně DPH, protože zákazníka zajímá, kolik celkem za nemovitost zaplatí. Navíc výpočet DPH není jednoduchý, jiné sazby se totiž platí za pozemek, terasy a garáž a jiné za samotný byt.

* Zájemce může nabídky ve vašem portálu prohlížet volně, anebo se musí zaregistrovat?
Do portálu lze nahlížet volně, bez omezení, pouze přístup k poradenským službám (daňové, finanční a právní) a využití služby „Můj výběr“ jsou podmíněny registrací. Registrovaní zájemci pak navíc dostávají na svoji internetovou adresu náš pravidelný měsíční Newsletter.

Zpět na tiskové zprávy